Amortyzen – skład i działanie. Innowacyjny sposób na zdrowe stawy

Kasia
Amortyzen pudełeczko

Utrzymanie stawów w dobrej kondycji to podstawa do zachowania pełnej mobilności ruchu. Badania wykazują, że na dolegliwości związane ze stawami coraz częściej cierpią osoby młode. Przeciążenia stawów mogą pojawić się nie tylko po treningach siłowych, ale także w przypadku pracy fizycznej oraz wykonywania pozornie prostych czynności. Zła dieta i nadmierna farmakologia przyczyniają się do niedożywienia stawów, co powoduje ich osłabienie, i, w efekcie, zwiększenie podatności na urazy. To właśnie dlatego warto zadbać o profilaktykę stawów i pomyśleć o odpowiedniej suplementacji. Amortyzen to innowacyjny suplement na stawy, który sprawdzi się zarówno wtedy, gdy dolegliwości już się pojawią, jak i gdy będziemy chcieli im zapobiec.

Czym jest Amortyzen – skład i działanie

Amortyzen to suplement diety, którego zadaniem jest wzmocnienie stawów, a tym samym, zmniejszenie ich podatności na kontuzje. Jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się bólu jest podeszły wiek. Wraz z upływem lat nasze stawy starzeją się i naturalnie stają słabsze. Na szczęście możemy te procesy spowolnić, dbając o profilaktykę i dostarczając naszym stawom tego, czego potrzebują, aby pozostać jak najdłużej w dobrej kondycji. Zobaczmy, co znajduje się w suplemencie Amortyzen.

Hydrolizowany kolagen

Kolagen stanowi jedno z najważniejszych białek w organizmie. Jest naturalnie produkowany przez nasze ciało i wpływa na dobrą kondycję kości i stawów. Niestety wraz z wiekiem ilość produkcji kolagenu spada, co oznacza, że konieczne może okazać się dostarczanie go z zewnątrz. Kolagen hydrolizowany to tkanka łączna, pobierana ze zwierząt (ryb, kurczaków, krów), która umożliwia przedostanie się niektórych peptydów do krwiobiegu w stanie nienaruszonym, co wpływa korzystnie na kondycję tkanek. Hydrolizowany kolagen może złagodzić dolegliwości bólowe, wpływa na sprawność i mobilność stawów, a także zapobiega ich uszkodzeniom.

Witamina C

Witamina C uznawana jest za jeden z najlepszych antyoksydantów, co oznacza, że chroni organizm przed działaniem wolnych rodników, a tym samym i przed procesami starzenia się. A im organizm wolniej się starzeje, tym lepsza pozostaje kondycja stawów. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego witamina C tak często łączona jest z kolagenem. Otóż składnik ten jest niezbędny do prawidłowej syntezy kolagenu. Ponadto ma duży wpływ na wzmocnienie i strukturę włókien kolagenowych, przez co wzmacnia wszystkie tkanki, które są z niego zbudowane. Witamina C sprzyja aktywacji transkrypcji kolagenu i wpływa na stabilizację mRNA prokolagenu.

MSM

Siarka organiczna to kolejny produkt, który bardzo często pojawia się w suplementach na stawy. Badania potwierdzają, iż MSM skutecznie łagodzi stany zapalne w stawach, redukując ból, a tym samym usprawniając ruchliwość w stawach. Produkt ten wykorzystywany jest w leczeniu zwyrodnienia stawów, wykazuje także właściwości hamujące rozpad chrząstki, która chroni kości w stawach. Osoby aktywne mogą wykorzystać MSM do regeneracji po treningowej. Siarka organiczna wpływa na szybszy powrót organizmu do sprawności po ciężkim wysiłku, zmniejsza uszkodzenie mięśni, a tym samym łagodzi zakwasy.

Siarczan glukozaminy

Glukozamina to substancja, która ma duże znaczenie dla regeneracji i wzmacniania stawów. Wykorzystywana jest w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, a także w terapii osób, cierpiących na choroby reumatyczne. Glukozamina bierze udział w syntezie proteoglikanów – substancji, będących budulcami chrząstki stawowej.

Kto powinien stosować Amortyzen?

Amortyzen to preparat na stawy, przeznaczony dla każdego, kto ma chęć wzmocnić swoje stawy lub też pozbyć się dolegliwości bólowych. Suplementem z pewnością będą zainteresowani:

  • sportowcy;
  • osoby po 60 roku życia;
  • osoby cierpiące na zwyrodnienia stawów;
  • cierpiący na choroby reumatyczne;
  • osoby, u których często pojawia się ból w stawach.

Warto wiedzieć, że ważna jest profilaktyka. Osoby aktywne są szczególnie narażone na przeciążenia, a także innego rodzaju urazy i kontuzje stawów, dlatego zaleca się im stosowanie suplementu wzmacniającego.

Opinie o suplemencie Amortyzen

Amortyzen

Oficjalna strona producenta

Suplement na stawy Amortyzen jest stosunkowo nowym produktem na stawy, jednak jego skład pokazuje, że z pewnością szybko osiągnie popularność. Porównując go do innych suplementów o podobnym działaniu, można zauważyć, iż Amortyzen charakteryzuje się dobrą kompozycją sprawdzonych składników odżywczych, które, przyjmowane systematycznie, mogą skutecznie poprawić kondycję stawów.

Jeżeli doskwiera ci ból stawów, jesteś osobą aktywną i chcesz chronić się przed przeciążeniami lub po prostu chcesz poprawić swoją sprawność, a czujesz sztywność w stawach po pracy, sięgnij po suplement diety Amortyzen. Produkt pomoże ci odżywić stawy, zapewniając im dobrą kondycję na długi czas.

Przyczyn bólu stawów może być wiele, Amortyzen to preparat, który pomoże na większość z nich. Jeżeli pomimo systematycznego stosowania suplementu, ból nie ustępuje, a wręcz przeciwnie, nasila się, dolegliwości mogą być związane z poważniejszym schorzeniem, które wymaga interwencji lekarskiej.

Przed bólem stawów uchroni także utrzymanie właściwej wagi, co ułatwiają tabletki Berber Fast dostępne bezpośrednio u ich producenta

Berber fast tabletki