Calominal – czy pozwala szybko schudnąć? Skład, działanie, opinie

Kasia
kobieta pokazuje jak dużo schudła

Z najnowszych badań wynika, że aż 29% kobiet i 46% mężczyzn w naszym kraju zmaga się z nadwagą. Osoby otyłe to z kolei 28% mężczyzn i 21% kobiet. Z opracowań tych jasno wynika, że ponad jedna trzecia obywateli naszego kraju ma problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Jak powszechnie wiadomo, otyłość i nadwaga mogą prowadzić do wielu, tragicznych w skutkach schorzeń. Należą do nich między innymi choroby układu krążenia, urazy mięśniowo- kostne, choroby układu pokarmowego, nowotwory, a także zaburzenia psychiczne.

Nie trzeba być ekspertem, aby stwierdzić, że dbałość o prawidłową masę ciała równa się dbałości o swoje zdrowie i wygląd. Niestety tryb życia, jaki powadzi coraz większa liczba naszych rodaków, sprawia, iż z roku na rok przybywa osób z nadwagą i otyłością. Wielu z nas wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego deklaruje zmianę nawyków i rozpoczęcie treningów. Jest to okres, w którym siłownie i kluby fitness przeżywają prawdziwe oblężenie. Niestety w większości motywacja do odchudzania spada wprost proporcjonalnie do jego czasu. Trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia, aby wytrzymać w odpowiednim rygorze treningowym i żywieniowym. Bo to właśnie aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta odchudzająca mają największy wpływ na poprawę masy ciała, a co za tym idzie – naszego zdrowia.

kobieta zadowolona z ubytku wagi

Dużą pomocą w procesie odchudzania mogą okazać się różnego rodzaju preparaty, takie jak suplementy diety lub wyroby medyczne, które mają za zadanie wesprzeć organizm w walce z nadmiernym tłuszczem. Należy pamiętać, że tego typu produkty powinny być traktowane jako dodatek do diety i ćwiczeń, a nie jako podstawa naszego planu na redukcję masy ciała. W telewizji wciąż spotkać można reklamy suplementu Calominal. Postanowiłam zobaczyć, czy ten produkt naprawdę działa.

Czym jest Calominal?

Calominal jest wyrobem medycznym, dlatego nie należy mylić go z lekiem. Nazwa wyroby medyczne obejmuje szerokie spektrum przedmiotów, które mogą okazać się pomocne w medycynie. Są to nie tylko substancje aplikowane do organizmu, lecz również cała grupa urządzeń używanych przez medyków, takich jak na przykład aparat do mierzenia ciśnienia czy aparat rentgenowski. Wyroby medyczne od suplementów diety różni fakt, iż muszą one posiadać certyfikat CE a za ich bezpieczeństwo i jakość odpowiada Główny Inspektor Farmaceutyczny i Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Opisywany przez nas Calominal jest zatem wyrobem medycznym, który ma pomóc w zwalczaniu nadwagi, kontrolowaniu masy ciała oraz zmniejszeniu przyswajania cholesterolu.

Jaki skład ma Calominal?

W składzie Calominalu możemy znaleźć kilka, dobrze znanych substancji.

Chitozan

Jest to organiczny związek chemiczny z grupy polisacharydów. Powstaje z częściowej deacetylacji chityny. Jego naturalnym źródłem są skorupiaki oraz grzyby strzępkowe. Jest związkiem nietoksycznym, biodegradowalnym i biofunkcjonalnym. Chitozan znany jest ze swoich właściwości obniżających cholesterol we krwi, podnoszących odporność, odchudzających oraz korzystnie wpływających na ciśnienie krwi. Jego odchudzające właściwości wynikają z faktu, iż wiąże on tłuszcz z pożywienia. Poza tym Chitozan jest szeroko wykorzystywany w produkcji materiałów opatrunkowych.

Dwutlenek krzemu

Substancja ta, nazywana także krzemionką, jest stosowana w tabletkach jako wypełniacz. Nadaje on odpowiednią twardość.

Poliwinylopirolidon

Kolejna z substancji, dodana na zasadzie wypełniacza. Ma za zadanie wiązać pozostałe składniki w zwartą całość.

Sole magnezowe kwasów tłuszczowych

Ta substancja zwana jest również pod nazwą Stearynianu magnezu. Jest środkiem wypełniającym, mającym za zadanie ułatwiać połykanie tabletek, poprzez nadawanie im poślizgu.

Celuoza

Ten jeden z najbardziej popularnych, a do tego bezpiecznych dodatków również sprawuje rolę wypełniającą.

Jak widać, w składzie Calominalu znajdziemy tylko jeden główny składnik aktywny, mający za zadanie wspomóc nas w procesie odchudzania, resztę stanowią substancje utwardzające. Fakt, iż Calominal jest wyrobem medycznym, daje nam pewność, że wszystkie wypełniacze są bezpieczne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Czy jednak tak ubogi produkt zadziała na odchudzanie?

Jak działa Calominal?

kobieta stoi na wadze

Podstawową zasadą, na której opiera się działanie Calominalu, jest zdolność chitozanu do zminimalizowania ilości wchłanianych tłuszczów, pochodzących z pożywienia. Dzięki temu organizm przyjmuje mniejszą ilość kalorii, co z kolei przekłada się na redukcję masy ciała. Calominal ma również pomaga w kontrolowaniu prawidłowej masy ciała oraz wpływa korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej. Warto zaznaczyć, iż zawarty w Calominalu chitozan nie jest trawiony przez organizm, tylko wydalany wraz ze związanymi z nim tłuszczami. Niestety wraz z tłuszczami wydalane są także kwasy tłuszczowe omega- 3, omega- 6 i omega-9, które są ważnymi składnikami odżywczymi. Dzięki stosowaniu Calominalu zmniejszymy także przyswajanie cholesterolu, co ma pozytywny wpływ na zdrowie całego organizmu.

Jak stosować Calominal?

Wedle zaleceń producenta, wyrób medyczny Calominal powinno się stosować w przedstawiony poniżej sposób.

– 2 tabletki, dwa razy w ciągu doby, w trakcie głównych posiłków- jeśli planujemy redukcję masy ciała;

– 1 tabletka, dwa razy w ciągu doby, w trakcie głównych posiłków- w przypadku chęci kontrolowania masy ciała.

Tabletki należy popić szklanką wody.

Warto dodać, iż podczas kuracji Calominalem mogą występować zaparcia, dlatego powinniśmy wypijać minimum 2- 3 litry płynów dziennie oraz zjadać minimum jeden posiłek zawierający tłuszcze. Produkt nie powinien być podawany kobietom w ciąży ani karmiącym piersią. Osoby, które są nadwrażliwe na którykolwiek ze składników Calominalu również nie powinny go stosować. Produkt można podawać dzieciom, które ukończyły trzeci rok życia, wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Calominal może obniżać wchłanianie niektórych antybiotyków i leków antykoncepcyjnych. Opakowanie zawierające 60 tabletek, możemy nabyć w cenie od 33 do 45 złotych.

Czy Calominal to skuteczny środek na odchudzanie?

Już wcześniej wspominałam o tym, że Calominal jest produktem leczniczym, mającym za zadanie WSPOMAGAĆ ODCHUDZANIE. Samo stosowanie tego środka, bez połączenia go z odpowiednią dietą i zwiększoną aktywnością fizyczną zapewne nie da pożądanych efektów. Jako wyrób medyczny, Calominal nie ma udowodnionej skuteczności działania w odchudzaniu.

Jeśli do tematu redukcji tkanki tłuszczowej podejdziemy na poważnie, zaczynając treningi oraz respektując dobrze dobraną pod względem kaloryczności i wartości odżywczych dietę, to wyrób medyczny Calominal z pewnością nam nie zaszkodzi, a może pomóc w przyspieszeniu efektów. Suplement nie jest zbyt bogaty w składniki aktywne, jednakże możemy mieć pewność, ze żadna z zawartych w tabletkach substancji nie jest szkodliwa dla zdrowia.

Moim zdaniem na rynku możemy znaleźć kilka lepszych, suplementów diety, które pomogą nam szybko schudnąć, pobudzając organizm do zgubienia zbędnych kilogramów. Osobom zainteresowanym dobrymi, długotrwałymi efektami, polecam suplement diety na odchudzanie Berber Fast, dostępny prosto ze strony producenta.

Berber fast tabletki

You may also like