Cortinol Forte – kapsułki na stawy, które zredukują ból i poprawią sprawność ruchową

Kasia

Bóle stawów należą do najbardziej uciążliwych dolegliwości. Przekładają się na pogorszenie naszych zdolności motorycznych i ogólnej sprawności fizycznej, a w efekcie na obniżenie jakości życia. Preparat Cortinol Forte (w formie kapsułek) to remedium dla osób borykających się z problemami stawowymi. Zwalcza ból stawów, przyspiesza regenerację, a także chroni i uodparnia nasze stawy. Jak działa Cortinol Forte i kiedy warto po niego sięgnąć?

Uporczywe bóle stawów powszechną dolegliwością nieomijającą ani starszych, ani młodszych

mężczyzna trzyma się za bolące kolano

Dolegliwości stawowe są dziś częstym zjawiskiem dotykającym osób w każdym wieku. W przypadku seniorów najczęściej mają podłoże zwyrodnieniowe, zapalne albo reumatyczne, a w przypadku osób młodych i w średnim wieku podłoże przeciążeniowe (np. z powodu nadwagi, nadmiernego wysiłku, przyjmowania nieprawidłowych, szkodliwych dla stawów pozycji ciała, siedzącego trybu życia).

Niezależnie od przyczyn problemu, chore, nadwątlone, źle działające stawy z reguły mocno dają nam się we znaki. Dotkliwe bóle stawów negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i wydolność fizyczną oraz utrudniają funkcjonowanie w codziennym życiu. Jeśli nie zaczniemy przeciwdziałać dolegliwościom stawowym, problem może zacząć narastać. Warto więc sięgnąć po odpowiednie środki zaradcze jak najprędzej.

Jak się pozbyć bólu stawów? Jak zregenerować stawy?

Najczęstsze objawy problemów ze stawami to:

 • dokuczliwe bóle (przeważnie narastające przy zmianach pozycji ciała),
 • uczucie zesztywnienia w stawie,
 • chrupanie, przeskakiwanie, trzeszczenie w stawie,
 • nadmierne tarcie podczas czynności ruchowych, mała elastyczność stawu,
 • kłopot z rozruszaniem się po wstaniu z łóżka albo po spędzeniu w jednej pozycji dłuższego czasu,
 • trudności w chodzeniu i ogólnie w poruszaniu się,
 • niemożność wykonania niektórych ruchów.
Wszystkie te symptomy można zwalczyć za pomocą kilku prostych metod, przy czym najważniejsze jest dla nas:
 • odciążenie stawu (nie powinniśmy przybierać niekorzystnych dla stawu pozycji ciała, warto zaprzestać dźwigania, zerwać z siedzącym trybem życia, schudnąć, nie przepracowywać się i nie nadwyrężać stawu),
 • wykonywanie prostych ćwiczeń wzmacniających stawy lub korzystanie z przyrządów do domowej rehabilitacji ruchowej,
 • stosowanie naturalnych preparatów stymulujących regenerację struktur stawowych i poprawiających kondycję stawów, takich jak Cortinol Forte.
Cortinol Forte kapsułki na stawy

Kapsułki Cortinol Forte – trafnie skompletowany, naturalny skład i szerokie, intensywne działanie

Skład Cortinol Forte został celnie skomponowany pod kątem poprawy pracy stawów. Preparat daje efekt rozluźnienia, redukuje sztywność i bóle stawów oraz zmniejsza stany zapalne. Jednocześnie zapewnia komórkom i tkankom tworzącym struktury stawowe kompleks substancji odżywczych i budulcowych, dzięki którym mają możliwość odnowy. Preparat bazuje na drogocennym dla zdrowia stawów kolagenie, którego działanie potęgowane jest przez aktywną witaminę C. W kapsułkach znajdziemy też 3 inne cenne dla stawów substancje.

Składniki Cortinol Forte

Kolagen

Kolagen jest materiałem budulcowym dla stawów. Wzmaga procesy regeneracji i poprawia pracę stawów. Stymuluje odnowę chrząstki, wzmacnia struktury stawów i chroni przed przeciążeniami. Pomaga stawom sprawniej funkcjonować, stabilizuje je i ułatwia płynne, swobodne poruszanie, zapobiega też nadmiernemu ścieraniu chrząstki.

Witamina C

Pobudza syntezę kolagenu, tym samym stoi na straży dobrej kondycji tkanki łącznej i zdrowia stawów. Chroni komórki przed niszczeniem, spowalnia procesy starzenia, rewitalizuje organizm.

MSM

MSM, czyli siarka organiczna, efektywnie zwalcza stan zapalny i redukuje obrzęki i bolesność stawów. Równolegle MSM wykazuje działanie odżywiające i regenerujące dla komórek struktur stawowych. Dba także o dobrą pracę mięśni i wzmacnia kości. Wszystko to przekłada się na poprawę zdolności motorycznych.

Ekstrakt z kłącza kurkumy

Ekstrakt z kłącza kurkumy to jeden z najsilniejszych naturalnych składników wykazujących działanie przeciwzapalne i uśmierzające ból. Skutecznie pomaga w dolegliwościach stawowych, zwalcza sztywność stawów i dotkliwe strzykanie w stawach, poprawia sprawność ruchową. Hamuje postęp zmian zwyrodnieniowych, chroni struktury stawowe przed uszkodzeniami, pobudza procesy regeneracji stawów.

Ekstrakt z papryki rocznej

Zwalcza wszystkie rodzaje bólu stawów (łagodne, intensywne, ostre, tępe, punktowe, promieniujące, krótkotrwałe, przewlekłe), działa przeciwzapalnie, zmniejsza napięcie w mięśniach i stawach, zwalcza sztywność stawów i poprawia ich ruchomość.

Cortinol Forte – opinie użytkowników, efekty

Cortinol Forte

Według większości opinii Cortinol Forte bardzo dobrze sprawdza się w zwalczaniu dolegliwości stawowych. Przynosi ulgę w bólach stawów i zabezpiecza przed ich ponownym pojawianiem się.

Nie bez przyczyny większość osób stosujących suplement diety Cortinol Forte wyraża satysfakcję z produktu. Jego skuteczność wynika z unikatowego połączenia 5 składników aktywnych, które, działając w kooperacji, rewitalizują stawy od wewnątrz i polepszają ich pracę.

Korzyści płynące z systematycznej suplementacji docenia niemal każda osoba borykająca się z bólami pleców, kolan, bioder, barków, nadgarstków, stawów skokowych i innych stawów.

Najważniejsze zalety Cortinol Forte

 • zwalcza sztywność i ból stawów, pomaga szybciej pozbyć się stanów zapalnych w obrębie stawów, zmniejsza obrzęki,
 • pobudza regenerację stawów, wspomaga tworzenie się zdrowej chrząstki stawowej,
 • poprawia pracę stawów, przywraca nam dobrą sprawność ruchową,
 • chroni i wzmacnia struktury stawowe,
 • zawiera naturalne składniki, jest bezpieczny dla zdrowia, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, jest dostępny recepty lekarskiej.

Gdzie kupić Cortinol Forte?

Zakup Cortinol Forte to koszt 137 zł za jedno opakowanie (na miesiąc stosowania). Transakcji można w łatwy i bezpieczny sposób dokonać na oficjalnej stronie producenta preparatu.

Cortinol Forte

You may also like