Hepaslimin – suplement diety dla zdrowia wątroby. Czy sprawdzi się na odchudzanie?

Kasia

Nie od dziś wiadomo, że tryb życia jest nierozerwalnie związany ze stanem naszego zdrowia. Stres, zła dieta i brak ruchu to jedne z najczęściej wymienianych przyczyn nadwagi, która może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, zwłaszcza ze strony układu krążenia i przewodu pokarmowego. Częste spożywanie wysoko przetworzonych produktów, pełnych węglowodanów i tłuszczów, a także nadużywanie alkoholu obciąża naszą wątrobę oraz powoduje jej zatłuszczenie.

Właściwe funkcjonowanie wątroby ma kluczowe znaczenie dla kondycji całego naszego organizmu. To właśnie ten narząd jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg procesów trawiennych, reguluje metabolizm oraz usprawnia wydzielanie żółci. O dobre zdrowie naszej wątroby powinniśmy zadbać przede wszystkim poprzez właściwą dietę opartą na pełnowartościowych i nisko przetworzonych produktach. Obecnie na rynku suplementów diety znajdziemy wiele środków, które mają pomóc utrzymać wątrobę we właściwej kondycji, a także zapewnić optymalną regenerację jej komórek. Jednym z takich produktów jest Hepaslimin, który wykazuje korzystne działanie nie tylko na problemy z wątrobą, ale także usprawnia proces odchudzania, pomaga usuwać z organizmu szkodliwe toksyny oraz poprawia pamięć i koncentrację.

Kondycja wątroby, a masa ciała

Zadowolona szczupła kobieta

Wątroba odpowiada za prawidłowy przebieg funkcji metabolicznych i detoksykację naszego organizmu. Pod względem ilości odbywających się w niej procesów, wątroba jest najbardziej „zapracowanym” organem w całym naszym ustroju, dlatego tak ważne jest utrzymanie jej w jak najlepszej kondycji. Gdy wątroba pracuje nieprawidłowo, a jej funkcjonowanie jest zaburzone, mogą wystąpić poważne problemy zdrowotne. Bardzo trudne może być także osiągnięcie i utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Liczne procesy zachodzące w wątrobie są związane z regulacją poziomu cukru we krwi, prawidłowym funkcjonowaniem układu hormonalnego, a także wytwarzaniem białek biorących udział w krzepnięciu krwi. W wątrobie produkowane są także kwasy żółciowe, które są odpowiedzialne za rozkładanie tłuszczów dostarczanych wraz z pożywieniem. Prawidłowe funkcjonowanie wątroby ma wpływ na właściwy przebieg trawienia pokarmów, procesów metabolicznych, rozkład cukrów, tłuszczów i protein oraz na oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów ubocznych przemiany materii.

Jaki skład ma suplement diety Hepaslimin?

Hepaslimin charakteryzuje się starannym doborem składników, które pozytywnie wpływają na procesy metaboliczne zachodzące w naszym organizmie, wspierają wątrobę oraz przyśpieszają regenerację jej komórek. Dzięki temu może pomóc osiągnąć i zachować odpowiednią wagę ciała.

W każdej tabletce suplementu diety Hepaslimin znajdziemy:

 • L-asparaginian L-ornityny jest to sól aminokwasów biorących udział w detoksykacji oraz regeneracji komórek wątroby. Bierze udział w procesach syntezy mocznika, glutaminy i tlenku azotu. Korzystnie wpływa na metabolizm składników odżywczych dostarczanych wraz z pożywieniem. Jako suplement diety dla sportowców poprawia wyniki osiągane na treningach. Wiele badań udowodniło skuteczne działanie środka na zmniejszenie uczucia zmęczenia, co pozwala na dłuższe i bardziej efektywne treningi. L-asparaginian L-ornityny wpływa także na lepsze samopoczucie oraz poprawia jakość snu, wspomagając tym samym procesy regeneracyjne zachodzące w naszym ciele.
 • Wyciąg z korzenia cykorii zawiera dużą ilość błonnika, który odpowiada za eliminowanie niestrawności, zaparć i wzdęć oraz usprawnia pracę jelit. Wykazuje lekkie działanie diuretyczne i pomaga usuwać z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Cykoria jest ceniona w medycynie naturalnej za jej dobroczynny wpływ na kondycję wątroby oraz wspomaganie procesów trawiennych. Łagodne działanie uspokajające korzystnie wpływa na pracę serca oraz pomaga zniwelować negatywne skutki napięcia nerwowego i stresu. Korzeń cykorii zawiera także dużą ilość witamin i minerałów, które wspierają pracę naszego organizmu.
 • Ekstrakt z karczocha w medycynie naturalnej jest wykorzystywany przede wszystkim w celu poprawienia funkcjonowania wątroby. Badania udowodniły, że działa ochronnie na komórki wątroby oraz wspiera ich regenerację. Wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne oraz łagodne działanie moczopędne, dlatego skutecznie eliminuje z organizmu szkodliwe metabolity. Ekstrakt z karczocha pobudza wydzielanie kwasów żółciowych, które biorą udział w emulgacji tłuszczów, co znacznie ułatwia ich trawienie. Dodatkowo reguluje on także poziom glukozy we krwi oraz obniża stężenie cholesterolu. Bardzo ważnym składnikiem ekstraktu z karczocha, z punktu widzenia osób odchudzających się, jest inulina, która działa podobnie jak błonnik pokarmowy – zapewniając uczucie sytości, zapobiegając napadom głodu.
 • Witamina B4 (cholina) jest niezbędnym składnikiem odżywczym zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania komórek i jest szczególnie ważne dla zdrowia wątroby, serca i mózgu. Cholina jest składnikiem elementów budulcowych układu nerwowego, w tym neuroprzekaźników. Ponadto wykazano, że pozytywnie wpływa na rozwój mózgu. Niedobór choliny w diecie może mieć wpływ na osłabienie funkcji poznawczych i pamięci zwłaszcza u osób starszych. Wątroba zabezpiecza wątrobę przed zatłuszczeniem oraz reguluje poziom cholesterolu. Cholina pomaga utrzymać w dobrej kondycji nasz układ sercowo-naczyniowy oraz obniża ciśnienie krwi. Odgrywa również ważną rolę w regulacji poziomu homocysteiny w sercu, której zbyt wysoki poziom, może mieć negatywny wpływ na serce.
 • Kurkuma, czyli ekstrakt z ostryżu długiego charakteryzuje się bogatą zawartością odżywczych substancji, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Jest jednym z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wspiera pracę wątroby, stymuluje wytwarzanie żółci, która uczestniczy w trawieniu tłuszczy. Pomaga pozbyć się problemów ze wzdęciami, niestrawnością i uczuciem dyskomfortu po zjedzeniu posiłku. Kurkuma jest szczególnie polecana osobom mającym problemy z układem pokarmowym.
 • Wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego, znany jest ze swoich pobudzających właściwości i niwelujących objawy zmęczenia. Wspiera okład sercowo-naczyniowy, reguluje ciśnienie tętnicze krwi oraz skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Pobudza metabolizm i przyśpiesza procesy trawienne. Dzięki dużej zawartości witamin i minerałów doskonale odżywia organizm i wpływa na poprawę samopoczucia.

Jak stosować Hepaslimin, aby osiągnąć korzystne efekty?

W zalecanej dziennej dawce wynoszącej sześć tabletek jest 600 mg L-asparaginianu L-ornityny, 210 mg choliny, 150 mg ekstraktu z karczocha i z ostrokrzewu paragwajskiego, a także 60 mg wyciągu z korzenia cykorii oraz z kurkumy. Taka dawka składników ma najsilniejsze działanie wspierające procesy, które zachodzą w wątrobie. Dawkę dzienną należy podzielić na trzy porcje po 2 tabletki i przyjmować je po posiłku, popijając dużą ilością wody.

Działanie suplementu diety Hepaslimin

Wiele badań naukowych potwierdziło skuteczne działanie L-asparaginianu L-ornityny we wspomaganiu funkcjonowania wątroby oraz regeneracji jej komórek. Przyjmowanie suplementu diety Hepaslimin może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz wspierać procesy trawienne. Łagodne działanie sedacyjne wyciągu z karczocha tonizuje układ nerwowy, a także ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Oto inne właściwości, jakie może mieć suplement diety Hepaslimin:

 • wspiera walkę z nadwagą;
 • ułatwia osiągnięcie i utrzymanie prawidłowej wagi ciała;
 • oczyszcza organizm z toksyn;
 • pobudza produkcję soków trawiennych;
 • zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej;
 • działa żółciopędnie.

Skutki uboczne Hepaslimin

Dzięki zastosowaniu w pełni naturalnych składników suplement diety Hepaslimin powinien być całkowicie bezpieczny i nie powodować skutków niepożądanych. Także wśród wielu komentarzy użytkowników produktu nie pojawiają się informacje o ich wystąpieniu. Jednak z uwagi na to, że efektywność produktu nie jest w 100% potwierdzona, to samo można stwierdzić o ewentualnych nieprzyjemnych skutkach ubocznych. Warto pamiętać o stosowaniu się do wszystkich wskazań, które znajdują się na ulotce oraz aby nie przekraczać zalecanej dawki dziennej preparatu. Jak każdy suplement, także Hepaslimin nie należy traktować jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Opinie internautów o Hepaslimin

W Internecie znajduje się wiele komentarzy dotyczących suplementacji Hepaslimin, są one bardzo rozbieżne. Negatywne komentarze są często wynikiem niezrozumienia tego czym jest i jak działa suplement diety. Hepaslimin nie jest magicznym środkiem, który spowoduje natychmiastową redukcję tkanki tłuszczowej. Jego działanie skierowane jest przede wszystkim na regenerację komórek wątrobowych oraz usprawnienie tempa metabolizmu. Wiele osób błędnie łączy działanie produktu z utratą tłuszczu. Aby osiągnąć szczupłą sylwetkę, należy przede wszystkim przestrzegać zdrowej, dobrze zbilansowanej diety oraz sumiennie podchodzić do aktywności fizycznej. Zadaniem środków typu Hepaslimin jest wyłącznie wspomaganie tego procesu, a ich działanie nie jest w 100% potwierdzone.

Szczupła sylwetka

Przyczyn niezadowolenia i negatywnych komentarzy konsumentów jest wiele. W wielu przypadkach użytkownicy stosowali zbyt małe dawki produktu. Zażycie mniejszej dawki niż zalecana przez producenta uniemożliwi skumulowanie się składników suplementu w organizmie, co sprawi, że ich stężenie będzie zbyt małe by wywołać efekt terapeutyczny. Aby zauważyć pozytywne działanie Hepaslimin, należy go przyjmować regularnie przez dłuższy czas, a nie tylko wówczas gdy odczuwamy dolegliwości związane z pracą wątroby.

Innym częstym powodem negatywnych opinii nieusatysfakcjonowanych użytkowników może być mocne uszkodzenie komórek wątrobowych. W takim przypadku żaden naturalny suplement nie pomoże, potrzebujemy silnego leku na receptę, który skutecznie je zregeneruje. W przypadku gdy odczuwamy silne dolegliwości bólowe w okolicy wątroby, należy jak najszybciej spotkać się z wykwalifikowanym lekarzem.

Dla wielu użytkowników wadą jest wydajność produktu oraz ilość tabletek, które należy przyjąć w dziennej dawce. Podana powyżej dawka jest konieczna, aby wystąpił korzystny efekt działania preparatu Hepaslimin.

Nie wszystkie opinie o produkcie są negatywne, jest też sporo pozytywnych komentarzy. Ich autorzy podkreślają jego dobroczynny wpływ na układ pokarmowy i procesy trawienne. Wiele osób pozbyło się dokuczliwych wzdęć i niestrawności po spożyciu posiłku. Użytkownicy doceniają naturalny skład suplementu diety Hepaslimin, jego skuteczność we wspieraniu funkcjonowania wątroby oraz brak skutków ubocznych.

Moja opinia

Jeżeli kupujemy produkt wyłącznie z myślą o szczupłej sylwetce, to z pewnością się rozczarujemy. Składniki suplementu diety Hepaslimin pobudzają metabolizm, ale w żaden sposób nie wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej. Osiągnięcie i utrzymanie prawidłowej wagi ciała zależy wyłącznie od naszych nawyków żywieniowych i aktywnego trybu życia. Jeżeli chcemy wesprzeć nasze odchudzanie suplementami, lepszym wyborem może być Berber Fast, którego formuła została oparta na składnikach przyśpieszających proces spalania nadmiernej tkanki tłuszczowej i zmniejszających wchłanianie węglowodanów. W najlepszej cenie można go kupić prosto od producenta.

Berber fast opakowanie

Mając na uwadze rozbieżność w opiniach osób, które stosują Hepaslimin można stwierdzić, że jest to produkt mogący wesprzeć nasz organizm w procesach trawiennych, zwłaszcza jeżeli odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości ze strony układu pokarmowego po spożyciu posiłku. Składniki preparatu bardzo dobrze wpływają na kondycję wątroby oraz wspomagają jej regenerację i detoksykację. Warto jednak zaznaczyć, że Hepaslimin to suplement diety, a nie lek, dlatego przy poważnych stanach chorobowych wątroby związanych z jej uszkodzeniem może okazać się nieskuteczny. W takim przypadku należy sięgnąć po środki farmaceutyczne przepisane przez odpowiedniego lekarza.

You may also like